Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę
AAA
PIKA NOŻNA IV liga - grupa lubelska
2010.05.27 12:51

Walczyli do samego końca

Zawodnicy Olendra Sól pokazali, że o zwycięstwo walczy się do ostatniej minuty meczu. Mimo iż podopieczni Michała Furlepy przegrywali 0:1 z niżej notowanym Huraganem to udało im się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Nikt w Soli nie spodziewał się, że walczący o pozostanie w lidze piłkarze Huraganu postawią "blacharzom" tak wysokie wymagania. To przyjezdni stworzyli sobie pierwsze dogodne okazje do zdobycia bramki. Na bramkę Olendra strzelał Sebastian Wereszczak, ale świetną interwencją popisał się Piotr Sasim. Miejscowym przyszło czekać na stworzenie sobie klarownej sytuacji do 25 minuty. Wtedy niepilnowany w polu karnym znalazł się Tomasz Stelmach, ale uderzył niedokładnie. Pięć minut później znowu groźnie zrobiło się w polu karnym gości. Najpierw piłka po uderzeniu Oskara Blachy trafiła w poprzeczkę, a poprawka Patryka Dorosza minęła bramkę międzyrzecan. Napór solan trwał i już dwie minuty później swoją szansę miał Tomasz Albingier. Z lewej strony centrował Stelmach, a napastnik Olendra spudłował, uderzając piłkę głową z najbliższej odległości. Nieskuteczność w ofensywie gospodarzy, próbowali wykorzystać zawodnicy Huraganu. W 38 min po precyzyjnym dośrodkowaniu z prawego sektora boiska głową na bramkę Olendra uderzał Wereszczak, jednak i tym razem udaną interwencję zaliczył Sasim. Chwilę później, wyśmienitą okazję zmarnował Wereszczak, który mając przed sobą tylko bramkarza gospodarzy, nie potrafił umieścić piłki w siatce. Jeszcze w pierwszej połowie ten sam zawodnik zaprezentował popis indolencji strzeleckiej. Krzemiński zwiódł defensywę "blacharzy", wbiegł w pole karne i wycofał futbolówkę do wbiegającego Wereszczaka, a ten fatalnie spudłował. Zawodnicy Marka Pietruka mieli jeszcze jedną okazję w doliczonym czasie pierwszej połowy. Po dobrze wykonanym rzucie wolnym Piotr Sasim był zmuszony sparować piłkę na rzut rożny.

W drugiej odsłonie miejscowi próbowali narzucić rywalom swój styl gry, ale znaczna przewaga w operowaniu futbolówką nie przynosiła żadnych efektów bramkowych. Niestety kwadrans po zmianie stron prowadzenie objęli przyjezdni. Tym razem nieskuteczny tego dnia Wereszczak nie miał już problemów z pokonaniem Sasima. Rozdrażnieni takim obrotem sprawy piłkarze Olendra zepchnęli swoich rywali do głębokiej defensywy. W 70 min potężnym strzałem z dystansu popisał się Tomasz Blicharz, jednak Wójcickiemu udało się strącić futbolówkę na rzut rożny. Chwilę później w zamieszaniu podbramkowym piłkę głową skierował Patryk Dorosz, ale tym razem na przeszkodzie stanęli międzyrzeccy defensorzy, wybijając piłkę z linii bramkowej. Jednak trzeciej w odstępie minuty sytuacji "blacharze" już nie zmarnowali. Świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienił strzałem głową Dawid Dobromilski. W końcówce solanie chcieli pójść za ciosem i "dobić" rywali. Udało się w 87 min, kiedy to obrońca gości zagrał piłkę ręką w swoim polu karnym. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Tomasz Albingier. Ten sam zawodnik mógł jeszcze zwiększyć rozmiary wygranej, ale już w doliczonym czasie gry piłka po jego uderzeniu z rzutu wolnego trafiła w poprzeczkę. - Chwała moim zawodnikom, że będąc w ciężkim położeniu udało się nam odwrócić losy meczu. Podobała mi się postawa środkowych pomocników, Tomka Blicharza i Oskara Blachy, którzy rozgrywali tego dnia naprawdę dobre zawody. Jednak pochwała za grę do samego końca należy się całej drużynie - mówił po meczu trener Michał Furlepa. Rozczarowania nie krył natomiast szkoleniowiec Huraganu Marek Pietruk. - Nie możemy pozwolić sobie na marnowanie tak dogodnych okazji. Rywale z zimną krwią wykorzystali naszą nieskuteczność - skwitował.

Olender Sól - Huragan Międzyrzec Podlaski 2:1 (0:0)
Bramki: Dobromilski 71', Albingier 86' (k) - Wereszczak 60'.
Olender: Sasim - Łukasik, Dobromilski, Kukiełka, Grelak, Dorosz, Blacha, Blicharz, Stelmach(46 Ł. Kusiak), A. Kusiak(64 Różański), Albingier.
Huragan: Wójcicki - Cap, Szoman, J. Szczepaniuk, Wajszczuk, Chromik (74 Mazur), Kwaśniewski, Chilimoniuk, Krzemiński, Wereszczak, Klujewski.
Żółte kartki: Dobromilski, Blacha, Stelmach - Szoman, Wereszczak.

Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Najpopularniejsze

20 marca 2024 Biłgoraj
Rolnicy blokują trzy ronda w Bilgoraju [MAPA UTRUDNIEŃ NA LUBELSZCZYŹNIE]
Dokładnie o godz. 9 rozpoczęła się kolejna akcja protestacyjna rolników. Tym razem jest to Ogólnopolski Strajk Generalny. Na terenie całego województwa, ale również kraju blokowane są kluczowe przejazdy. Trzy ronda są zablokowane także w Biłgoraju. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość lub wybrać alternatywną trasę.
dzisiaj, 12:07 Chmielek
Zderzenie na skrzyżowaniu
w czwartek, godzina 12:49 Biłgoraj
Pożar w Biłgoraju [AKTUALIZACJA]
18 marca 2024 Biłgoraj
Konferencja ws. afery banerowej
W poniedziałek 18 marca w Urzędzie Miasta w Biłgoraju zwołano konferencję prasową w sprawie banerów, które w ubiegłym tygodniu pojawiły się na ul. 3. Maja.
w czwartek, godzina 09:07 Frampol
Po świętach kierowców czekają utrudnienia na DW nr 835 we Frampolu
dzisiaj, 08:41 Region
Jest wniosek o ZRID dla inwestycji, która odciąży Biłgoraj
15 marca 2024 Biłgoraj
Woda już jest. Niedługo będzie można korzystać z biłgorajskiego basenu
Prace przy przebudowie biłgorajskiego basenu postępują zgodnie z planem. Już widać efekty, w bieżącym tygodniu pojawiła się woda, a obiekt niedługo zostanie przekazany do dyspozycji mieszkańców.
w sobotę, godzina 21:23 Długi Kąt
Szymon zachwycił jurorów w "The Voice Kids"
w poniedziałek, godzina 15:22 Biłgoraj
To najlepsi uczniowie z powiatu biłgorajskiego [LISTA STYPENDYSTÓW]
16 marca 2024 Biłgoraj
Baner ze zdjęciem burmistrza wrócił w okolice galerii. Tym razem podpisany jako Jan R.
Zarzuty dotyczące kolesiostwa, łapówkarstwa, gnębienia mieszkańców Biłgoraja i milionowych strat dla miasta - to wszystko zarzucają obecnemu burmistrzowi Biłgoraja autorzy baneru, jaki kilka dni temu pojawił się przy galerii na ul. 3 Maja. Po interwencji policji plakat został zabezpieczony. Właśnie wrócił, ale zamiast nazwiska włodarza widnieje Jan R.
w czwartek, godzina 08:27 Biłgoraj
Licealiści w Hiszpanii
dzisiaj, 08:06 Biłgoraj
Nowe boisko już niebawem będzie dostępne dla mieszkańców
17 marca 2024 Długi Kąt
Młody wokalista z powiatu wystąpi w The Voice Kids
W sobotni wieczór 23 marca na antenie TVP2 zostanie wyemitowany kolejny odcinek "The Voice Kids". Na scenie będzie można zobaczyć pochodzącego z gminy Józefów Szymona Hałasę.
we wtorek, godzina 13:36 Biłgoraj
Ruszyła kwalifikacja wojskowa w 2024 roku
w niedzielę, godzina 09:14 Biszcza
Strażacy odebrali promesy [LISTA JEDNOSTEK]
dzisiaj, 10:51 Powiat
34 kandydatów na wójtów i burmistrzów
Zaledwie 8 dni pozostało do wyborów samorządowych. 7 kwietnia wybierzemy wójtów, burmistrzów i radnych. Do rywalizacji o najważniejsze funkcje samorządowe w powiecie zgłosiło się łącznie 34 kandydatów.